Category Archive W regionie

Dla Eryka

Ten weekend bogaty był w imprezy charytatywne połączone z aktywnością fizyczną! Tym razem z przyjemnością mogłem uczestniczyć w działaniach na rzecz małego Eryka! Razem ze stowarzyszeniem „Krosinko biega” w sobotę 30 marca wzięliśmy udział w biegu oraz marszu z nordic walking. Jestem fanem tego rodzaju inicjatyw i cieszę się że kolejne stowarzyszenie łączy pomoc  razem z upowszechnianiem kultury fizycznej.  

fotograf: Dominik Kozłowski

Niebieski bieg

Niebieska fala popłynęła! A raczej pobiegła! 31 marca w Poznaniu pod szyldem „Niebieska fala” biegliśmy dla szczytnych idei! Braliśmy udział w projekcie by zebrać środki finansowe dla Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 112 w Poznaniu umożliwiających zakup elementów wyposażenia sali doświadczania świata. Ale przede wszystkim akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat spektrum zaburzeń autyzmu!  Oczywiście gdy pojawiam się na imprezie jako Ambasador to zawsze moim celem jest promocja kultury fizycznej!

Druga edycja imprezy cieszyła się ogromną popularnością. W biegu wzięło udział bardzo dużo uczestników. Cieszę się, że społeczeństwo otwiera się na problem ludzi dotkniętych autyzmem dzięki takim działaniom  zwiększa się świadomość i zrozumienie na ten temat.  

fotograf: Dominik Kozłowski

Spotkanie w Dębnicy

Pozytywną energię czerpię po spotkaniach z młodymi ludźmi, których pasją jest lekkoatletyka. Dlatego bardzo miło wspominam niedawne spotkanie z młodzieżą z Dębnicy. Dzieci z uwagą słuchały moich opowieści o karierze sportowej i fascynacji do rzutu młotem. Miałem również przyjemność wręczyć medale i dyplomy za sezon 2018 młodym zawodnikom. Dziękuję za zaproszenie i wspaniałą atmosferę!

Odwiedziny w Siedlikowie

Spotkanie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Siedlikowie trzeba zaliczyć do niezwykle udanych. Wspaniały personel oraz uczniowie przyjęli mnie bardzo serdecznie i ciepło. Zadawali bardzo intersujące pytania i z zaciekawieniem słuchali moich opowieści na temat mojej kariery, sportu, życiowych wyborów i planach na przyszłość. Dziękuje za zaproszenie!
 http://spsiedlikow.szkolnastrona.pl/a,685,spotkanie-z-szymonem-ziolkowskim

http://spsiedlikow.szkolnastrona.pl/a,685,spotkanie-z-szymonem-ziolkowskim

Bezpłatne porady prawne

Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, że po przerwie wakacyjnej wznawiamy bezpłatne porady prawne dla mieszkańców.
Serdecznie zapraszamy do Biura Poselskiego Szymona Ziółkowskiego przy ul. Zwierzynieckiej 13 w Poznaniu po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 61 8427223.
Ze względu na duże zainteresowanie z przyjemnością informujemy, że zwiększyliśmy liczbę dyżurów i będą się one odbywać raz w tygodniu w każdy czwartek w godzinach 11:00-13:00. Porad będzie udzielać Radca Prawny Szymon Wróblewicz, poniżej grafik dyżurów od września 2018 do czerwca 2019:
6,13,20,27 wrzesień 2018r.
4,11,18,25 październik 2018r.
8,15,22,29 listopad 2018r.
6,13,20 grudzień 2018r.
3,10,17,24,31 styczeń 2019r.
7,14,21,28 luty 2019r.
7,14,21,28 marzec 2019r.
4,11,18,25 kwiecień 2019r.
9,16,23,30 maj 2019r.
6,13,27 czerwiec 2019r.

Gotowanie

3 czerwca przy słynnym muralu na Śródce odbyła się impreza „Gotuj się na nowości”. Razem z Top Chefem Jakubem Reszką gotowałem potrawy z Ukrainy, a datki zebrane podczas imprezy przekazane zostały na rzecz Drużyny Szpiku. Fundacja Drużyny Szpiku nawet podczas kulinarnego wydarzenia miała swoje stoisko gdzie zachęcała mieszkańców do zarejestrowania się do banku szpiku kostnego!

Dania przygotowane przez Jakuba Reszkę oraz Romana Serdiuka z Ukrainy smakowały wybornie co mogą potwierdzić mieszkańcy Poznania oraz turyści obserwujący i kosztujący pyszne ukraińskie smakołyki.

3 maja w Luboniu

3 maja 1791 roku w czasie obrad Sejmu Wielkiego uchwalono  pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawę zasadniczą czyli Konstytucję. Z okazji rocznicy tego wydarzenia Szkoła Podstawowa Nr 1 w Luboniu zorganizowała wspaniałe przedstawienie w którym miałem zaszczyt odegrać jedną z ról. Muszę przyznać, że byłem zachwycony kunsztem aktorskim dzieci oraz przepięknymi i przygotowanymi z każdym szczegółem kostiumami. Cieszę się, że uczniowie oraz grono pedagogiczne tak pięknie uczcili rocznicę uchwalenia tego ważnego dokumentu. Dziękuję za zaproszenie.

Z autyzmem na sportowo

Trzeci Bieg Poznaniaka dla Przedszkolaka to charytatywny bieg na dystansie 5 i 10 km, marsz Nordic Walking 5km oraz biegi dzieci i młodzieży 200-2000m, który miał miejsce w dniu 21 kwiecień 2018 r. Każdy mały i duży uczestnik biegu został udekorowany pięknym medalem. Cały zysk z biegu zostanie przekazany na podopiecznych organizatora wydarzenia – Aperio Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Autyzmem Przedszkole dla Dzieci z Autyzmem w Poznaniu.
Wraz z Klaudią Piórek (wielokrotna medalistka w karate Mistrzostw Polski, złota medalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata) oraz  Tomaszem Szymkowiakiem (wielokrotny mistrz polski i olimpijczyk, lekkoatleta specjalizujący się na dystansie 3000m z przeszkodami) miałem zaszczyt być ambasadorem tej wspaniałej akcji.

W przerwie między biegami zorganizowaliśmy zabawy z młotem dla mam i tatusiów. Przybliżyłem również wszystkim dzieciom tą konkurencję oraz przeprowadziłem konkurs rzutu młotem do celu, jest to specjalny gumowy młot o wadze 350 gram, aby dzieci mogły poznać przede wszystkim techniczną stronę tej konkurencji. Bardzo szybko okazało się, że jest to jednak konkurencja bardzo trudna technicznie, jednak tym którym się udało trafić w wyznaczony cel wręczyłem  pamiątkowe złote medale. Wszystkie uczestniczące we wspólnej zabawie dzieci otrzymały ode mnie pamiątki, upominki z Igrzysk Olimpijskich, mam nadzieję, że będzie to dla nich jeszcze większa zachęta, aby bliżej poznać Królową Sportu i znaleźć w niej konkurencję dla siebie, którą szybko pokochają i będą się w niej spełniać jako sportowcy z mniejszymi czy większymi sukcesami.

Dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorom za wspaniałą energię i fantastyczną zabawę!

 

Spotkanie z uczniami

Prawie 250 uczniów z Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie przywitało mnie dzisiaj na sali gimnastycznej w Kleparzu. Czekała na mnie wspaniała prezentacja jak i mnóstwo pytań, dzięki którym spotkanie było bardzo interesujące, ale przede wszystkim było dużo zabawy i śmiechu. Jak się okazuje o lekkiej atletyce można opowiadać bez końca! Spotkanie było bardzo ciekawe ponieważ był z nami jeszcze Tomasz Szymkowiak polski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Dziękuję za zaproszenie.

Razem przeciwko cukrzycy!

 

Aby udowodnić że cukrzyca nie jest przeszkodą w osiągnięciu sportowych marzeń zorganizowano I Halowy Turniej w Piłce Nożnej dla Dzieci z Cukrzycą – „Czerwona kartka dla Cukrzycy” . Czterokrotny Mistrz Świata, Mistrz Europy, Mistrz Olimpijski – Michał Jeliński jest najlepszym przykładem na to,że cukrzyca nie przeszkodzi w osiągnięciu najwyższego poziomu sportowego. To on jest ambasadorem Turnieju w którym mogłem również uczestniczyć.

W niedzielę 18 marca na hali Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie mogliśmy podziwiać wspaniałe sportowe zmagania dużych i mniejszych sportowców. Prócz wspomnianego już turnieju piłki nożnej były też ergometry, koszykówka i oczywiście konkurs rzutu młotem!
Z najmłodszymi uczestnikami mogłem podzielić się swoją wiedzą, i dać okazję do próby swoich sił w tej wspaniałej dyscyplinie sportowej. Dzieciaki z pasją i zapałem ćwiczyły rzuty! Aby połączyć dwie dyscypliny sportowe to właśnie młotem młodzi zawodnicy musieli trafić do bramki. Tym którym się to udało otrzymali ode mnie złote medale a pozostali uczestnicy dyplom pocieszenia. Zabawa była przednia.

Na zakończenie turnieju został rozegrany mecz piłki nożnej Gwiazd Sportu kontra dzieci. I tu miałem niecodzienne zadanie jakim jest sędziowanie meczu piłki nożnej!! Wynik nie mógł być inny! Dzieci wygrały 3:2.

To było wspaniałe wydarzenie, w którym sport i dobra zabawa były najważniejsze. Ogromne gratulacje dla dzieci które pomimo choroby uprawiają sport, wszyscy jesteście wygranymi turnieju!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress