Category Archive W regionie

Spotkanie z przedszkolakami

Dnia 14 listopada odbyłem wizytę w Przedszkolu Nr 150 w Poznaniu. Celem spotkania z maluchami, była pogawędka nt. sportu, Igrzysk Olimpijskich oraz przy okazji ostatnio obchodzonego święta rozmawialiśmy również o Niepodległości. Przedszkolaki przygotowały świetny występ z okazji obchodów Dnia Niepodległości.  Wszystko to by uczcić te ważne narodowe radosne święto. Klimat spotkania był bardzo serdeczny! Dziękuję za zaproszenie.

 

 

<?php echo do_shortcode(„

„); ?>

Czytanki

„Czytanki przed zachodem słońca”  – taki tytuł nosi impreza z cyklu Festiwal Literatury dla Dzieci, która odbyła się w Obserwatorium Astronomicznym UAM w Poznaniu . W IV edycji tego wydarzenia, miałem szczęście brać udział osobiście! Razem z córką Mają mogłem tego wieczoru przeczytać we wspaniałej atmosferze i z fantastycznymi efektami specjalnymi książkę pt.”Kosmonautka” Piotra Wawrzeniuka. Podczas czytania wybraliśmy się w kosmiczną podróż i podglądaliśmy mgławice, gwiazdy i galaktyki. Mam nadzieję, że nasze czytanki zainteresowały wszystkie dzieci na widowni i pokazaliśmy im, że czytanie jest super.

Wizyta ukraińskich gości

Na dyżurze poselskim odwiedzili nas młodzi ludzie z ukraińskiego oddziału International Republican Institute. W trakcie spotkania porównywaliśmy polityczne i ustrojowe realia Polski i Ukrainy, Naszych gości szczególnie interesowały mechanizmy walki z korupcją oraz jakość współpracy władz centralnych z jednostkami samorządu terytorialnego. Budujące jest to, że pomimo kwestionowania przez Prawo i Sprawiedliwość dorobku III RP, nasze sukcesy w transformacji ustrojowej są wzorem i inspiracją dla innych oraz to, że patrząc na przemiany jakie nastąpiły w Polsce po 1989 roku młodzi ludzie chcą by Ukraina podążała tą samą drogą w kierunku Europy, a nie Rosji.

Bezpłatne porady prawne

Od 9 października 2017 r. w Biurze Poselskim Szymona Ziółkowskiego w Poznaniu rusza bezpłatny punkt porad prawnych. Porady prawne będą się odbywać w poniedziałki w godzinach 12:00 – 14:00 dwa razy w miesiącu.

Grafik spotkań będziemy na bieżąco przedstawiać Państwu na stronie internetowej oraz na Facebooku.

Terminy najbliższych spotkań:

09.10.2017r.

23.10.2017r.

06.11.2017r.

20.11.2017r.

04.12.2017r.

18.12.2017r.

PIKNIK POZNAŃSKICH OLIMPIJCZYKÓW

Już po raz trzeci razem z Poznańskim Stowarzyszeniem Olimpijskim spotkaliśmy się nad Wartą przy Politechnice Poznańskiej, gdzie sportowcy – olimpijczycy postanowili spędzić z mieszkańcami Poznania sobotę na wspólnej zabawie na sportowo.
Razem ze mną w imprezie wzięli udział inni wybitni sportowcy:
• Izabela Dylewska – 2-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w kajakarstwie
• Elżbieta Urbańczyk – olimpijka, Mistrzyni Świata w kajakarstwie
• Aneta Konieczna – 3-krotna medalistka olimpijska, Mistrzyni Świata w kajakarstwie
• Tomasz Majewski – 2-krotny Mistrz Olimpijski, medalista Mistrzostw Świata
• Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w łucznictwie
• Michał Jeliński – Mistrz Olimpijski, 4-krotny Mistrz Świata w wioślarstwie

Jeszcze takiego konkursu pchnięcia kulą w naszym mieście nie było, gdzie wszystkim uczestniczącym dzieciom sędziował sam Tomasz Majewski. Tegoroczną atrakcją był też zdecydowanie turniej piłki ręcznej plażowej, gdzie mogłem bawić się wspólnie z dziećmi i młodzieżą . Dzięki obecności Iwony Dzięcioł-Marcinkiewicz zabawa przy strzelaniu z łuku była w tym roku wyjątkowa, jak co roku uczyli nas tej dyscypliny zawodnicy KS Surma Poznań. Na scenie mogliśmy podziwiać wspaniały pokaz naszych poznańskich zawodników karate olimpijskiego pod okiem trenera Mariusza Siebert medalistę mistrzostw świata i trenera Kadry Polski karate WKF Akademickiej. Jak co roku każdy mógł spróbować swoich sił na ergometrach kajakowych i wioślarskich, a nowością była ścianka wspinaczkowa.
W tym roku piknik organizowany był pod hasłem profilaktyki uzależnień, Drużyna Szpiku poprowadziła pogawędkę z chętnymi uczestnikami, którzy następnie wykonali prace plastyczne jak i tworzyli hasła o tematyce poruszonej w trakcie pogadanki. Ponadto Drużyna Szpiku przygotowała szereg animacji dla najmłodszych, jak malowanie twarzy czy tworzenie zwierzątek i roślin z baloników.
Wiele emocji podczas pikniku towarzyszyło spotkaniu zawodniczek Pływania synchronicznego z poznańskich klubów z okazji jubileuszu 30-lecia powstania tej dyscypliny sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego i Polskim Związku Pływackim.
Niecodziennną atrakcją dla wszystkich miłośników sportów wodnych poza kibicowaniem była zdecydowanie możliwość wzięcia udziału w III Regatach Kajakowych o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej Tomasza Łodygowskiego organizowane przez sekcję kajakową AZS Politechnika Poznań. Zawody skierowane były do wszystkich chętnych, zarówno tych zrzeszonych w klubach jak i amatorów. Obejmowały kajaki wyczynowe, jak i turystyczne oraz zawody na deskach typu Sup.
Podczas pikniku odbył się również finisz I Półmaratonu kajakowego Wartą na trasie Puszczykowo- Poznań (20 km) organizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy UKS 55.
Serdecznie dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tej fantastycznej uroczystości oraz sponsorom. Wolontariuszom Drużyny Szpiku pod opieką Izy, Ady, Ewy i Stasia za wspaniałe atrakcje i konkursy , za to, że zawsze z nami jesteście. Miastu Poznań za wsparcie finansowe. Panu Rektorowi Tomaszowi Łodygowskiemu i Wojtkowi Weiss za to, że dzięki Wam mamy gdzie organizować te wyjątkowe święta sportu dla dzieci i młodzieży. Dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego z Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu za jak zawsze profesjonalne prowadzenie turniejów. Dziękuje Darkowi i Edycie Szczepanik z firmy Polanik za cudne upominki dla dzieci. Oczywiście na koniec bardzo dziękuję członkom naszego stowarzyszenia za kawał dobrej roboty.

 

 

SZPIKNIK

Jeszcze przed wakacyjnym odpoczynkiem spotkaliśmy się na pikniku nad Maltą by podsumować cały rok pracy Drużyny Szpiku. Był to czas na zabawę, wspólne rozmowy, poznanie się, po prostu bycie ze sobą. Jak co roku spotkaliśmy się razem: przyjaciele Drużyny Szpiku, podopieczni i ich rodziny, by wysłuchać swoich historii i podsumować cały rok wspólnej pracy.

                                                                                                                                          foto Foto RoGo

Regaty Olimpiad Specjalnych

VII REGIONALNE REGATY OLIMPIAD SPECJALNYCH
W ŻEGLARSTWIE I KAJAKARSTWIE, DYMACZEWO NOWE

2 czerwca na terenie Przystani Żeglarskiej w Dymaczewie Nowym, odbyło się uroczyste otwarcie VII Regionalnych Regat Żeglarskich i Kajakarskich Olimpiad Specjalnych. Po wciągnięciu flagi, wysłuchaniu hymnu i odczytaniu przysięgi, nastąpił najważniejszy moment dla zawodników, rozpoczęcie startów w wybranej dyscyplinie. Wszyscy uczestnicy Regat zajęli miejsca na podium, zdobywając medale. Mnie przypadła przyjemność udekorowania medalami uczestników zawodów. Uroczystość przebiegła we wspaniałej atmosferze. Dziękuję organizatorom za zaproszenie a zawodnikom za zaangażowanie i zdrową rywalizację.

Imprezy z „Koniczynką”

Zakończył się cykl imprez nad którymi miałem przyjemność objąć patronat w Prywatnym Przedszkolu „Koniczynka” w Mosinie. Spotkania z dziećmi z tej placówki oraz z kadrą pedagogiczną to zawsze miło spędzony czas i fantastyczna zabawa.

W marcu odbyło się spotkanie „Cztery pory roku w lesie –Wiosna”, w jego ramach dzieci mogły obejrzeć przedstawienie oraz rywalizować w zmaganiach sportowo – wiosennych, w ten sposób razem przywitaliśmy wiosnę.   W tym dniu przeprowadziłem rozgrzewkę z najmłodszymi. Wszyscy wspólnie świetnie się bawili.

Z okazji święta 3 maja zorganizowano przedstawienie w którym wystąpiłem jako poseł, gdzie mogłem przybliżyć uczniom funkcję którą obecnie sprawuję.

Projekt zakończył się imprezą organizowaną z okazji Dnia Dziecka. Zabawa miała charakter sportowy i w ramach tego właśnie spotkania odbyły się zawody: „Międzyprzedszkolne mistrzostwa w  lekkiej atletyce”. Tu mogłem poprowadzić rozgrzewkę dla dzieci oraz sędziowałem zawody w mojej ulubionej dyscyplinie – rzucie młotem oczywiście 🙂 Zabawa zakończyła się wspólnym pozowaniem do zdjęć i podpisaniem dyplomów.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tych wydarzeń:

Spotkanie w Dąbrówce

Relacja ze spotkania z dziećmi w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce:

Mistrzowski finał innowacji ‚Kulisy sportu” – spotkanie z panem Szymonem
Ziółkowskim w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w
Dąbrówce.
We wtorek 30 maja w progi naszej szkoły zawitał wyjątkowy
sportowiec…Na ostatnie spotkanie w ramach innowacji „Kulisy sportu”
nauczyciele wychowania fizycznego zaprosili pana Szymona Ziółkowskiego.
Z dużymi emocjami wyczekiwaliśmy naszego gościa i kiedy już przekroczył
progi naszej szkoły wiadomo było, że to fantastyczny moment w krótkiej
historii naszej szkoły i możliwość poznania wybitnego lekkoatlety,
człowieka, który w najlepszy możliwy sposób reprezentował nasz kraj na
arenie międzynarodowej, zdobywając liczne medale i wywołując radość w
sercach polskich kibiców. Nasz gość to pięciokrotny uczestnik Igrzysk
Olimpijskich. Zdobywca złotego medalu na IO w Sydney w 2000 r., Mistrz
Świata z Edmonton. Medalista Mistrzostw Europy. Multimedalista i
rekordzista Mistrzostw Polski. Długo by można wymieniać sukcesy pana
Szymona w rzucie młotem, jednak to możliwość rozmowy z nim była dla Nas
wszystkich – uczniów i nauczycieli największym przeżyciem. Każdy mógł
usłyszeć jakie wyzwania czekają na każdego sportowca w drodze na
sportowe szczyty i jak pasjonująca i pełna wyzwań jest kariera
profesjonalnego sportowca. Uczniowie mogli dowiedzieć się ile trzeba
trenować, jakie spełnić warunki by odnieść sukces. Recepta naszego
mistrza był prosta ale jakże trudna….pasja, praca i szacunek do tego
co się robi i ludzi których napotykamy w swojej przygodzie. Mamy
nadzieję, że przesłanie dzisiejszego spotkania trafi do naszych
dzieciaków i może w przyszłości doczekamy się olimpijczyka z
Malinowej… Można było obejrzeć i dotknąć medali, w tym olimpijskiego
złota i udźwignąć ważący 7 kg młot, którym na co dzień rzucał pan
Szymon. Na koniec nasz Mistrz rozdał blisko czterysta pamiątkowych zdjęć
z autografem a My skromnie podziękowaliśmy Panu Szymonowi za przyjęcie
zaproszenia i wielką inspirację, którą swoją postawą nam przekazał.

Autor tekstu: Łukasz Berczyński

Ja ze swojej strony serdecznie dziękuję za zaproszenie i wspaniale spędzony czas 🙂

IV Żurawinkowy Turniej Bocci

Drugi raz miałem okazję gościć na turnieju „Bocci” organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Na  IV Żurawinkowym Turniej Bocci Poznań 2017 prócz dekorowania zwycięzców sam zmierzyłem się z Mistrzynią Bocci Panią Edytą Owczarz.

Niestety nie miałem szans z doświadczoną zawodniczką tej dyscypliny i poniosłem porażkę 5:0. Jednak mecz z Panią Edytą sprawił mi wiele radości.

Od Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym otrzymałem tytuł Przyjaciela Żurawinki za co serdecznie dziękuję.

Dziękuję za zaproszenie i gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju wspaniałej gry!

Zapraszam na fotorelację z turnieju. Autorem zdjęć jest Pan Andrzej Maciejewski.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress