PIKNIK POZNAŃSKICH OLIMPIJCZYKÓW

PIKNIK POZNAŃSKICH OLIMPIJCZYKÓW

Już po raz trzeci razem z Poznańskim Stowarzyszeniem Olimpijskim spotkaliśmy się nad Wartą przy Politechnice Poznańskiej, gdzie sportowcy – olimpijczycy postanowili spędzić z mieszkańcami Poznania sobotę na wspólnej zabawie na sportowo.
Razem ze mną w imprezie wzięli udział inni wybitni sportowcy:
• Izabela Dylewska – 2-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w kajakarstwie
• Elżbieta Urbańczyk – olimpijka, Mistrzyni Świata w kajakarstwie
• Aneta Konieczna – 3-krotna medalistka olimpijska, Mistrzyni Świata w kajakarstwie
• Tomasz Majewski – 2-krotny Mistrz Olimpijski, medalista Mistrzostw Świata
• Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w łucznictwie
• Michał Jeliński – Mistrz Olimpijski, 4-krotny Mistrz Świata w wioślarstwie

Jeszcze takiego konkursu pchnięcia kulą w naszym mieście nie było, gdzie wszystkim uczestniczącym dzieciom sędziował sam Tomasz Majewski. Tegoroczną atrakcją był też zdecydowanie turniej piłki ręcznej plażowej, gdzie mogłem bawić się wspólnie z dziećmi i młodzieżą . Dzięki obecności Iwony Dzięcioł-Marcinkiewicz zabawa przy strzelaniu z łuku była w tym roku wyjątkowa, jak co roku uczyli nas tej dyscypliny zawodnicy KS Surma Poznań. Na scenie mogliśmy podziwiać wspaniały pokaz naszych poznańskich zawodników karate olimpijskiego pod okiem trenera Mariusza Siebert medalistę mistrzostw świata i trenera Kadry Polski karate WKF Akademickiej. Jak co roku każdy mógł spróbować swoich sił na ergometrach kajakowych i wioślarskich, a nowością była ścianka wspinaczkowa.
W tym roku piknik organizowany był pod hasłem profilaktyki uzależnień, Drużyna Szpiku poprowadziła pogawędkę z chętnymi uczestnikami, którzy następnie wykonali prace plastyczne jak i tworzyli hasła o tematyce poruszonej w trakcie pogadanki. Ponadto Drużyna Szpiku przygotowała szereg animacji dla najmłodszych, jak malowanie twarzy czy tworzenie zwierzątek i roślin z baloników.
Wiele emocji podczas pikniku towarzyszyło spotkaniu zawodniczek Pływania synchronicznego z poznańskich klubów z okazji jubileuszu 30-lecia powstania tej dyscypliny sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego i Polskim Związku Pływackim.
Niecodziennną atrakcją dla wszystkich miłośników sportów wodnych poza kibicowaniem była zdecydowanie możliwość wzięcia udziału w III Regatach Kajakowych o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej Tomasza Łodygowskiego organizowane przez sekcję kajakową AZS Politechnika Poznań. Zawody skierowane były do wszystkich chętnych, zarówno tych zrzeszonych w klubach jak i amatorów. Obejmowały kajaki wyczynowe, jak i turystyczne oraz zawody na deskach typu Sup.
Podczas pikniku odbył się również finisz I Półmaratonu kajakowego Wartą na trasie Puszczykowo- Poznań (20 km) organizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy UKS 55.
Serdecznie dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tej fantastycznej uroczystości oraz sponsorom. Wolontariuszom Drużyny Szpiku pod opieką Izy, Ady, Ewy i Stasia za wspaniałe atrakcje i konkursy , za to, że zawsze z nami jesteście. Miastu Poznań za wsparcie finansowe. Panu Rektorowi Tomaszowi Łodygowskiemu i Wojtkowi Weiss za to, że dzięki Wam mamy gdzie organizować te wyjątkowe święta sportu dla dzieci i młodzieży. Dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego z Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu za jak zawsze profesjonalne prowadzenie turniejów. Dziękuje Darkowi i Edycie Szczepanik z firmy Polanik za cudne upominki dla dzieci. Oczywiście na koniec bardzo dziękuję członkom naszego stowarzyszenia za kawał dobrej roboty.

 

 

About the author

Szymon Ziółkowski administrator

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress