Razem przeciwko cukrzycy!

Razem przeciwko cukrzycy!

 

Aby udowodnić że cukrzyca nie jest przeszkodą w osiągnięciu sportowych marzeń zorganizowano I Halowy Turniej w Piłce Nożnej dla Dzieci z Cukrzycą – „Czerwona kartka dla Cukrzycy” . Czterokrotny Mistrz Świata, Mistrz Europy, Mistrz Olimpijski – Michał Jeliński jest najlepszym przykładem na to,że cukrzyca nie przeszkodzi w osiągnięciu najwyższego poziomu sportowego. To on jest ambasadorem Turnieju w którym mogłem również uczestniczyć.

W niedzielę 18 marca na hali Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie mogliśmy podziwiać wspaniałe sportowe zmagania dużych i mniejszych sportowców. Prócz wspomnianego już turnieju piłki nożnej były też ergometry, koszykówka i oczywiście konkurs rzutu młotem!
Z najmłodszymi uczestnikami mogłem podzielić się swoją wiedzą, i dać okazję do próby swoich sił w tej wspaniałej dyscyplinie sportowej. Dzieciaki z pasją i zapałem ćwiczyły rzuty! Aby połączyć dwie dyscypliny sportowe to właśnie młotem młodzi zawodnicy musieli trafić do bramki. Tym którym się to udało otrzymali ode mnie złote medale a pozostali uczestnicy dyplom pocieszenia. Zabawa była przednia.

Na zakończenie turnieju został rozegrany mecz piłki nożnej Gwiazd Sportu kontra dzieci. I tu miałem niecodzienne zadanie jakim jest sędziowanie meczu piłki nożnej!! Wynik nie mógł być inny! Dzieci wygrały 3:2.

To było wspaniałe wydarzenie, w którym sport i dobra zabawa były najważniejsze. Ogromne gratulacje dla dzieci które pomimo choroby uprawiają sport, wszyscy jesteście wygranymi turnieju!

About the author

Szymon Ziółkowski administrator

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress