WOŚP

WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała 27 raz, a wiosłowanie dla Orkiestry odbyło się po raz dziesiąty! Niestety szokujące i tragiczne wydarzenia podczas finału WOŚP w Gdańsku sprawiły, że szybko zapomnieliśmy o tych radosnych momentach które działy się w całej Polsce 13 stycznia.

To był zdecydowanie aktywny dzień, najpierw zamienialiśmy spalane kalorie na złotówki dla Drużyny Szpiku, a następnie tradycyjnie już wiosłowaliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem akcji było oczywiście zebranie pieniędzy dla WOŚP ale ważna była również promocja sportów wodnych. Oczywiście ponad wszystko liczyła się w tym dniu świetna zabawa i takiej nie zabrakło w Poznaniu.

Po  przewiosłowaniu 155,5 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się  311 osób. Na drugim miejscu uplasował się Szczecin (152 km 304 osób), na trzecim Bydgoszcz (151,5 km – 303 osób). Tuż za nimi Gdańsk (131,5 km – 263 osób), Warszawa (116 km – 232 osób), Poznań (114 km – 228 osób) i Lublin (76,5 km – 153 osób). W sumie wszyscy uczestnicy tylko na ergometrach przeznaczonych do bicia rekordu przewiosłowali dystans 897 km.

Jestem dumny z kolejnego zdobytego certyfikatu. Będziemy grać i wiosłować do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Fotografie: Dominik Kozłowski

About the author

Szymon Ziółkowski administrator

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress