Srebrny medal

Srebrny medal

Kolejny raz przyszło mi zderzyć się z dopingiem wśród sportowców. Od lat staram się w Polsce zwrócić uwagę na sprawy środków dopingujących. Nie można tego problemu bagatelizować.  Trzeba sobie zdać sprawę, że problem był, jest i będzie. Dopóki? Dopóty karanie oszustów będzie na tak pobłażliwym poziomie. Od lat opowiadam się za wprowadzeniem surowszych kar.  Kar finansowych oraz kar ograniczenia wolności.
Wspominam o tym ponownie, ponieważ po dwunastu  latach, podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu odzyskałem srebrny medal za Mistrzostw Świata w Helsinkach.  Całemu wydarzeniu towarzyszyła podniosła atmosfera. Powróciły piękne wspomnienia sprzed lat. Jestem niezwykle wdzięczny PZLA za zaproszenie i uhonorowanie moich wyników sportowych.  Oprócz mnie swój medal odzyskał również Grzegorz Sudoł. To doskonała i chwalebna inicjatywa.  Cieszę się, że PZLA szanuje i nie zapomina  o swoich reprezentantach.
Przykro, że takie fantastyczne chwile, tylko w niewielkim stopniu rekompensują atmosferę sprzed lat. Ten uroczysty moment wywołał we mnie po raz kolejny wiele konkluzji. Jestem pewien, że wśród sportowców w Polsce jest jeszcze wielu pokrzywdzonych, a wielu z nich nigdy nie zostanie zrehabilitowanych.

About the author

akowalskab administrator

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress